máj 18, 2012

Veľké letné upratovanie

Blíži sa čas dovoleniek. Pre niektorých z nás to znamená cestu  k moru alebo niekam ku krásam slovenskej prírody. Niektorí jedinci, ktorí majú cestovania počas celého roka viac než dosť uprednostnia pokoj, ktorý im ponúka ich vlastná domácnosť. A tu sa do popredia dostávajú možnosti, ako dodať interiéru nový svieži nádych.

 

Aký je postup

Niektoré práce pri veľkom upratovaní sú univerzálne a nevyhne sa im žiadna domácnosť. Základom je umyť plastové okná a vyprášiť koberce. Ak to možnosti dovoľujú, môžete siahnuť po tepovači a pustiť sa do sedacej súpravy.  Priestor sa dostane aj predmetom, ktoré bežne nevyužívame a sú zapadnuté prachom. Slávnostné taniere, poháre alebo iné časti kuchynského riadu, ktoré sú schované v útrobách kuchynskej zostavy treba zbaviť prachu a dodať im svieži dych.

 

Maľovanie

Ak máte dostatok času a vaše steny už nie sú také krásne, ako po poslednej maľovke, vrhnite sa na nový náter. Skúste zaexperimentovať, nové a svieže farby oživia zovšednenú domácnosť.  Venujte dostatok času prípravám. Papierovými páskami oblepte predmety, ktoré nemajú prísť do kontaktu s farbou. Na podlahu rozložte staré noviny a skrine obaľte zakrývacou plachtou. Všetky tieto práce vám v konečnom dôsledku šetria čas. Pri maľovaní sa nemusíte sústrediť na to, aby vám farba neznečistila predmety, ktoré nie sú na maľovanie určené.

 

Oživte si interiér štýlovými doplnkami

Niekedy stačí málo a priestor môže pôsobiť štýlovo. Skúste sa poobzerať po nových bytových doplnkoch. Zamerajte sa na originalitu. Niekedy jeden správny dizajnový prvok urobí viac ako zhluk narýchlo kúpených doplnkov. Najvýraznejší efekt dosiahnete pomocou originálneho obrazu. Vyberte si svoj vlastný štýl, aký vám vyhovuje. Nenechajte sa ovplyvniť názormi iných, vaša domácnosť je určená primárne vám. Zistite si, aké rámovanie obrazov Bratislava alebo iné veľké mesto ponúka a skombinujte ho s vybraným motívom.  Získate umelecké dielo vysokej hodnoty.

Proudly powered by WordPress and Sweet Tech Theme