február 4, 2010

Šatník ako samostatná miestnosť

Moderné domácnosti a novostavby disponujú dostatkom priestoru. Miniatúrne rozmery kúpeľne či spálne sú už minulosťou. Ak patríte medzi tých šťastnejších a máte v dome miesta viac než dosť, skúste porozmýšľať o vyčlenení miesta pre Šatník.

Organizácia šatníka

V šatníku sú všetky steny naplno využité a sú na nich umiestnené poličky a závesné systémy. Závesné tyče nám zabezpečia plnohodnotné vešanie búnd a košieľ. Nakoľko sú poličky umiestňované po celej výške steny, tie najvyššie sú len ťažko dostupné. Tie využijeme na uskladnenie vecí s nižšou frekvenciou použitia a sezónnych vecí uložených v škatuliach.

Výhody

Šatník disponuje dostatočným priestorom a uskladnené veci nie sú uzatvorené ako je tomu v bežnom nábytku. Šatstvo a obuv sú dostatočne vetrané a nevlhnú.

Prevedenie

Prístup do šatníka môže mať rôzne formy. V moderných interiéroch sú šatníky súčasťou spální. Dvere nie sú v tomto prípade potrebné. Priestor je možné opticky oddeliť rozdielnou farbou stien alebo podlahy.

Pri rekonštrukcií bytových priestorov býva zriadenie šatníka veľmi zložité z dispozičných dôvodov priestoru. Vyčlenením plochy na šatník sa izba výrazne zmenší, teda jej využitie bude obmedzené. Na začlenenie šatníka ako súčasti bytu treba preto myslieť už pri jeho projektovaní. Náhradou šatníka je nábytok na mieru vo forme vstavanej skrine.

Proudly powered by WordPress and Sweet Tech Theme