február 4, 2010

Vonkajšie markízy ušetria náklady na vykurovanie

Každý vie, že nábytok, ktorý je určený na vonkajšie použitie musí byť vo všeobecnosti odolný poveternostným podmienkam. Aj vonkajšia markíza sa dá považovať za takýto nábytok a jej praktickosť dokáže oceniť čoraz viac ľudí. Okrem toho, že dokážu pohodlne a štýlovo ochrániť pred slnečnými lúčmi, poslúžia aj proti dažďu. Vonkajšia markíza však musí byť zhotovená tak, aby odolala vonkajšiemu počasiu počas celého roka. Jej najdôležitejšou súčasťou je nepochybne látka. Tá je najčastejšie z akrylových vláken, ktoré dokážu odolať vetru, lúčom aj vode a zostanú dokonalé po dlhý čas. V prípade vonkajšej markízy však netreba zabúdať ani na kovanie. To by malo byť pevné, ale zároveň ľahké. Kovania sa dnes vyrábajú najčastejšie z hliníka a jeho zmesí, pričom sa navyše vhodne upraví ich povrch.

Polohy

Vonkajšia markíza sa dá vždy nastaviť do takej polohy, aby plnila svoju základnú funkciu. Tou je samozrejme ochrana pred dažďom a slnečnými lúčmi a keďže tieto dve veci sa neustále menia, treba meniť aj polohu markízy. Markíza sa dá vo všeobecnosti vysunúť do takej diaľky ako si človek praje. Okrem toho sa dá vybrať aj uhol, pod ktorým si ju človek vysunie. Ovládanie polohy markízy je najčastejšie ručné, pomocou kľuky. Dá sa však kúpiť aj také, ktoré bude elektronické a to buď zabudované v markíze alebo na diaľkový ovládač.

Použitie

Vonkajšia markíza nie je len praktickým, ale aj módnym doplnkom každej budovy. Aj keď je pravda, že jej hlavná funkcia spočíva v tom, aby poskytli tieň otvoreným priestorom, ku ktorým patria terasy či balkóny, ich vzhľad dodá moderný prvok každej jednej budove.

Odporúčame: sieťky proti hmyzu od Bezhmyzu.sk

Montáž

Firmy, ktoré sa zaoberajú predajom vonkajších markíz ich obyčajne prídu človeku aj namontovať. V každom prípade je vhodné, nechať túto montáž na odborníkov, aj keď nie je vôbec náročná. Takto bude všetko fungovať tak ako má.

Proudly powered by WordPress and Sweet Tech Theme