jún 30, 2012

Kupujeme stan

Čo by sme mali vedieť pred kúpou stanu? Pozrime sa teda spolu na to, ako by mal výber stanu vyzerať. Povieme si, ktoré stany sú praktické, na čom šetriť a naopak, do čoho sa oplatí investovať. Dúfame, že vám bude tento článok nápomocný a prispeje k výberu stanu, ktorý vám bude dobre slúžiť po dlhé roky.

 

Dvojvrstvový

Asi v dnešnej dobe už iný ani nezoženiete. Ale keby náhodou, tak stan určený na kempovanie by mal byť vždy dvojvrstvový. Dôvodom je najme zamedzenie presakovaniu vody počas búrky a vlhkého počasia. Pri jednovrstvovom stane sa pri daždi dostane cez steny voda veľmi jednoducho a tak vám dokáže celé kempovanie skaziť. Stačí, ak sa z rukou alebo s iným predmetom opriete o stenu jednovrstvového stanu a voda automaticky začne presakovať.

 

Dva východy

Aby bol stan praktický, mal by mať dostatočne veľký vchod. V ideálno prípade by mali byť vchody dva. Tým sa zabezpečí dostatočná cirkulácia vzduchu aj počas letných mesiacov. Ak je za vchodom do stanu malá predsieň, tak je to len výhoda. Tam si môžete odložiť napríklad obuv alebo počas dažďa pripraviť večeru.

 

Praktický stan

Aký by mal byť praktický stan. v prvom rade by mal byť jednoduchý čo sa týka rozloženia a zloženia. Rozkladanie by nemalo zabrať viac ako 10 minút. Moderné stany sú samo rozkladacie. Stačí ich vyhodiť do vzduchu a sami sa rozložia. Jedná sa o naozaj praktické riešenie.

Proudly powered by WordPress and Sweet Tech Theme