január 16, 2017

Aké vychytávky nájdete vo vstavaných skriniach

Každý z nás už určite počul o vstavaných skriniach. Ide o skrine, ktoré sú vstavané do určitého priestoru, teda napríklad od jednej steny po druhú alebo do určitého výklenku, ale aj o skrine, ktoré stoja v priestore. Vstavané skrine sa hodia rovnako dobre do domácnosti, ako aj do kancelárie, či dielne. Využívajú na maximum daný priestor a teda prinášajú do domácností a do kancelárií viac poriadku, viac využiteľného priestoru a prehľad vo veciach.

V posledných rokoch sa vstavané skrine pomerne dosť rozšírili. Pred takými 20 rokmi sa vstavané skrine len začali predávať, ale dnes ich už nájdeme takmer v každej domácnosti alebo kancelárii. Je ešte niečo na vstavaných skriniach tak zaujímavé, o čom nevieme a čo by nás bežných užívateľov zaujalo?

Najskôr si povieme o takých skôr bežných súčastiach vstavaných skríň:

police – pevné alebo pohyblivé – ide spoločne s vešiakovou tyčou a šuplíkmi o najpoužívanejšie vybavenie vstavanej skrine. Na police ukladáme posteľnú bielizeň, uteráky, pulóvre a iné oblečenie. Taktiež na ne ukladáme rôzne krabice či boxy s drobnosťami. Ďalej je tam možné uložiť aj topánky, či rôzne čistiace prostriedky, pracie prášky, kartóny, potraviny, náradie… a veľa ďalších predmetov z domácnosti.

vešiakové tyče – spolu s policami a šuplíkmi tvoria najčastejší vnútorný doplnok vstavanej skrine, vešia sa na ne oblečenie, košele, blúzky, nohavice, saká, šaty a čokoľvek, čo je možné zavesiť na ramienko.

zásuvky / šuplíky – do týchto výsuvných zásuviek, bežne nazývaných šuplíky sa najčastejšie umiestňuje spodná bielizeň, alebo rôzne drobnosti, ktoré sú tak prehľadne uložené.

výsuvné police – nie je to to isté čo pohyblivé police. Výsuvná polica je podobne ako zásuvka(šuplík) uchytená na výsuvnom mechanizme a je možné ju rovnako vytiahnuť von a mať tak lepší prehľad o veciach na nej uložených.

výsuvné drôtené koše – ide o najviac používaný doplnok vo vstavaných skriniach, najmä pri vstavaných skriniach v spálni. Oproti pevným policiam alebo zásuvkám, veci v drôtenom koši vidíme hneď a teda je práca s nimi prehľadnejšia. Drôtené koše sa robia ako výsuvné, sú typizovaných rozmerov v chrómovej alebo epoxidovej povrchovej úprave.

výklopné drôtené koše na bielizeň – ide o drôtené koše, ktoré sa po otvorení vyklopia. Kôš je buď pevne alebo odnímateľne namontovaný na výklopné dvierka a teda po otvorení je okamžitý prístup k veciam. Zvyčajne sa tento typ výklopného drôteného koša používa v domácnosti pre odkladanie použitej bielizne.

výsuvný vešiak – ide o vešiak, ktorý je v skrini, ale môže sa ľahko zo skrine vysunúť a tak pomôcť vybrať viaceré veci, ktoré sú uložené hlbšie vo vstavanej skrini. Používa sa hlavne vtedy, keď je skriňa plytšia ako 50cm a nie je možné použiť klasickú vešiakovú tyč.

kôš na topánky – ide o jednoduchšiu konštrukciu ako je výsuvný botník. Kôš sa len vysunie a môžete vložiť alebo vybrať topánky. Ak by hrozilo, že topánky budú zo spodnej strany mokré, odporúča sa ich buď nevkladať do koša, alebo mať pre ne pripravenú plastovú alebo gumenú vaničku.

držiak na hadicu vysávača – častokrát sa pre vysávač hľadá vhodné miesto. Jedným z riešení je uložiť vysávač s vysávačovou hadicou a trubicou do vstavanej skrine tak, aby mali svoje pevné miesto a nezavadzali. Vhodné miesto pre vysávač je pod dlhým vešaním pre kabáty alebo košele. Blízko môže byť práve držiak pre hadicu z vysávača.

Tieto vychytávky vo vstavaných skriniach možno nepoznáte:

výsuvný vešiak na nohavice – ide o špeciálny kovový držiak, ktorý má kovové tyčky a na ne sa zavesia nohavice na výšku. Výhodou je, že nohavice nie sú poskladané, ale zavesené a teda kedykoľvek pripravené na nosenie.

výsuvný vešiak na opasky – niekto si môže opasky zrolovať, lepšie skladovanie je však zavesením vo vstavanej skrini na vhodnom vešiaku. Okrem toho, opasky sú spolu na jednom mieste.

vešiak na kravaty, alebo šatky – samostatný vešiak býva aj vešiak na kravaty, alebo šatky. Takto môžu byť kravaty a šatky zavesené, čo je pre ne najlepší spôsob skladovania. Hneď na prvý pohľad je jasné, aké sú tu kravaty, alebo šatky a dá sa teda rýchlo vybrať.

otočný držiak na nohavice – niektorí predajcovia majú v ponuke aj otočný držiak na nohavice, ktorý má niekoľko ramien. Tieto ramená sa dajú ľahko od seba oddeliť a tak sa dá ľahšie dostať k vybratým nohaviciam. Následne sa dajú ramená stiahnuť a teda šetriť miestom.

Zhrnutie článku:

Dá sa teda povedať, že vstavané skrine nie sú len o zásuvkách a poličkách, ale aj o šikovných riešeniach na rôzne druhy oblečenia. Či sa jedná o košele, nohavice alebo kravaty, každé oblečenie môže mať to správne uloženie vo vstavanej skrini. Vhodné uloženie prospieva oblečeniu a výhoda je aj to, že každé oblečenie je okamžite pripravené na použitie.

 

Proudly powered by WordPress and Sweet Tech Theme